Univerzity

Oxford University

Oxfordská Univerzita je jednou z najstarších a najprestížnejších univerzít v anglicky hovoriacom svete. Ročne priláka asi 3000 undergraduates a 4 500 graduates, ktorí svoje štúdium spájajú s členstvom v jednej colleges, ktoré sú ďalšou význačnosťou Oxfordskej univerzity a výrazne odlišujú študentský život od ostatných univerzít. Základným rozdielom, ktorý college ponúka je uzavretá komunita ľudí, formálne zvyky či priateľské prostredie. Viac o univerzite sa dočítate v tomto článku.

Cambridge University

Univerzita v Cambridge je dlhoročným rivalom Oxfordu – nielen v pretekoch osemveslíc, ale aj v boji o najlepších študentov. Systém vyučovania v Cambridge ponúka veľmi podobné možnosti a zážitky ako Oxford, a práve preto sa na obe univerzity referuje spoločným pomenovaním Oxbridge. Rozdiely nie sú výrazné, avšak viac o nich sa dočítate v nasledujúcom článku.

University College London

University College London (UCL) je najstaršou univerzitou z komplexu University of London. V súčasnosti ponúka svojim viac ako 20 000 študentom široké spektrum oborov od humanitných vied, prírodných vied až po jazyky. Ako prvá britská univerzita nedávno otvorila svoje detašované pracovisko v Education City v Qatare a za posledných pár rokov sa výrazne vyšvihla v akademických rebríčkoch. Viac o univerzite sa dočítate v nasledujúcom článku.

Imperial College London

Imperial College of Science, Technology and Medicine je elitná univerzita nachádzajúca sa v tesnej blízkosti Hyde Parku. Už od roku 1907 poskytuje špičkovú výuku v oblasti prírodných vied, matematiky, inžinierstva (strojárstva, elektrotechniky, stavebného inžinierstva alebo biochémie) a medicíny. Viac o univerzite sa možno dočítať v nasledujúcom článku.

London School of Economics

London School of Economics (LSE) je špičková inštitúcia špecializujúca sa na humanitné vedy. Študuje na nej dokopy len 8000 študentov, z toho 4000 undergraduates. Medzi jej akademickými pracovníkmi je 16 držiteľov Nobelovych cien a viacero ďalších významných osobností. LSE taktiež ponúka veľmi populárne letné kurzy. Viac sa sa možno dočítať v nasledujúcom článku.

King’s College London

V poradí štvrtou londýnskou univerzitou je King’s College, ktorá je zároveň aj druhou najstaršou vzdelávacou inštitúciou v meste hneď po UCL. Jej budovy sa nachádzajú na rôznych adresách v centre Londýna. Je obľúbená hlavne vďaka kvalitným humanitným kurzom na čele s právom. Viac sa o nej možno dočítať v tomto článku.