Náš tím

Sme tu na to, aby sme pomohli uchádzačom s akýmikoľvek otázkami o štúdiu v zahraníčí. Neváhajte nás kontaktovať cez hlavný formulár, alebo jednotlivo. Ak aj náhodou nebudeme vedieť odpovedať, určite poznáme niekoho, kto vám bude vedieť pomôcť.

Committee

Martin Ševeček, Prezident, PSká na humanitné smery

Martin Ševeček

Prezident, PSká na humanitné smery

Martin študuje management na University of Warwick a so svojou voľbou je veľmi spokojný. Ak príde vzácna chvíľa nič nerobenia, tak si rád pozrie a vyškrtne jeden zo stovky filmov z must-see zoznamu.

Napíš nám
Samuel Achberger, VP of Internal Affairs, PSká na umelecké a humanitné smery

Samuel Achberger

VP of Internal Affairs, PSká na umelecké a humanitné smery

Samuel sa po maturite na Konzervatóriu v Bratislave rozhodol študovať komparatívnu literatúru na University of Kent, kde sa okrem štúdia venuje literárnemu spolku, ktorého je prezidentom.

Napíš nám
Miroslav Gašpárek, VP of Outreach, PSká na vedecké smery, blog

Miroslav Gašpárek

VP of Outreach, PSká na vedecké smery, blog

Miro študuje Biomedicínske Inžinierstvo na Imperial College London. Počas štúdia na Súkromnom bilingválnom gymnáziu v Žiline sa venoval prevažne prírodným vedám, najmä fyzike a astrofyzike. Absolvoval študijný pobyt na St Edmund’s College, Ware v Anglicku. Fascinujú ho aplikácie matematiky a fyziky v medicíne.

Napíš nám
Tomáš Gliviak, HR Officer, PSká na humanitné smery

Tomáš Gliviak

HR Officer, PSká na humanitné smery

Tomáš momentálne recruituje šikovných ľudí do Amazonu a od marca 2017 sa chystá podporiť slovenský startup Exponea ako konzultant. Na budúci rok sa chystá dokončiť posledný ročník na Warwicku a privítať všetkých prvákov, ktorí sa rozhodnú tam ísť.

Napíš nám
Alžbeta Hájková, Marketing Officer

Alžbeta Hájková

Marketing Officer

Alžbeta vyštudovala politické vedy na BISLA. Na belgickej Katholieke Universiteit Leuven absolvovala magisterské štúdium filozofie a momentálne pokračuje v jej štúdiu na Purdue University v Indiane. V rámci svojho doktorandského štúdia sa sústredí na sociálnu a politickú filozofiu a históriu politického myslenia.

Napíš nám
Eva Országhová, Treasurer

Eva Országhová

Treasurer

Eva chodí do 3. ročníka na University College London v odbore Economics and Business with East European Studies. Predchádzalo tomu štúdium na bilingválnom Ev. gymnáziu J.A. Komenského v Košiciach. Medzi jej záľuby patrí hra na gitaru, spev, plávanie a beh.

Napíš nám
Samo Sučík, Technology Officer, PSká na matematiku, fyziku a IT

Samo Sučík

Technology Officer, PSká na matematiku, fyziku a IT

Samo navštevuje University of Edinburgh. Hoci sa hlásil na Fyziku, prvý rok študoval Computational Physics a potom sa rozhodol pre informatiku. Strednou školou mu bolo Gymnázium Jura Hronca – najprv národný, neskôr medzinárodný IB program.

Napíš nám

Board

Lukáš Boško,

Lukáš Boško

Lukáš vyštudoval v roku 2012 matematiku a informatiku na Oxforde. Spoluzakladal startup Prizeo. Medzi jeho záujmy patria finančné trhy.

Profil >

Napíš nám
Alžbeta Dlhá, Board member

Alžbeta Dlhá

Board member

Betka sa po maturite na 8-ročnom nitrianskom gymnáziu rozhodla pre univerzitu v zahraničí. Na University College London študuje ITMB – kombináciu IT, management science a biznisu.

Napíš nám
Michaela Liptáková, PSká na právo

Michaela Liptáková

PSká na právo

V sedemnástich rokoch odišla na strednú školu do Oxfordu. Po vynikajúcich výsledkoch z maturity pokračuje v štúdiu práva na King’s College v Londýne.

Napíš nám
Samuel Trizuljak, Organizácia workshopov, PSká na ekonómiu

Samuel Trizuljak

Organizácia workshopov, PSká na ekonómiu

Samuel vďaka štipendiu od Nadácie Otvorenej Spoločnosti zmaturoval na New Hall School v Anglicku v roku 2012. V štúdiu pokračuje na Cambridge kde sa venuje ekonómii.

Napíš nám
Peter Vanya, PSká na vedecké smery, IT, blog

Peter Vanya

PSká na vedecké smery, IT, blog

Peter vyštudoval fyziku na Imperial College a v Cambridgi. Teraz v rámci PhD v Cambridgi počítačovo modeluje materiály.

Napíš nám

Členovia

Natália Fedorová, PSká na humanitné smery

Natália Fedorová

PSká na humanitné smery

After living in Kuwait for 12 years and getting my IGCSE’s I came to Slovakia, leaving after obtaining the IB Diploma. I am studying Psychology at the Uni of St Andrews. My focus is Evolutionary Psychology and I hope to go on to do a PhD in that field.

Napíš nám
Maťo Hamaš, PSká na matematiku a technické smery

Maťo Hamaš

PSká na matematiku a technické smery

Maťo sa po dokončení bakalára computer science na Cambridge rozhodol vyskúšať niečo nové a na mastra prestúpil na ETH do Zürichu, kde momentálne študuje 2. rok. Nemá rád prázdny kalendár a rád si voľný čas vypĺňa všemožnými aktivitami od organizovania letných táborov cez turistiku až po lezenie.

Napíš nám
Michaela Janikovičová, PSká na humanitné smery

Michaela Janikovičová

PSká na humanitné smery

Po ukončení bilingválneho gymnázia v Bratislave odišla Miška študovať politológiu, filozofiu a taliančinu na University of Glasgow. Odtiaľ však po roku odišla a momentálne študuje politológiu a východoeurópske štúdiá na University College London.

Napíš nám
Pavol Kosnáč, PSká na humanitné smery, blog

Pavol Kosnáč

PSká na humanitné smery, blog

V roku 2013 Pavol absolvoval religionistiku na Oxforde. Predtým vyštudoval religionistiku na Univerzite Komenského a absolvoval dvojročné štúdium na Kolégiu Antona Neuwirtha.

Profil >

Napíš nám
Barbora Kožárová, poradenstvo záujemcom o štúdiu v Holandsku a Rakúsku

Barbora Kožárová

poradenstvo záujemcom o štúdiu v Holandsku a Rakúsku

Barbora pochádza zo Serede a začala svoje vysokoškolské štúdium v odbore Accounting & Finance v Rakúsku. Súčasťou jej bakalárskeho štúdia bol výmenný semester v Iowa, USA. Barbora ukončila magistra v Holandsku na Erasmus University Rotterdam v Accounting & Control. V súčasnosti žije v Rotterdame a robí finance traineeship v chemickom priemysle.

Napíš nám
Marek Križka, PSká na právo a ekonómiu

Marek Križka

PSká na právo a ekonómiu

Marek študuje tretí ročník práva na King's College v Londýne. Strednú skončil na bilingválnom gymnáziu v Sučanoch. Medzi jeho záľuby patrí história, tenis a PC hry.

Napíš nám
Adam Marťák, prezentácie na školách, PSká na bio smery

Adam Marťák

prezentácie na školách, PSká na bio smery

Po ukončení 8-ročného gymnázia absolvoval štúdium molekulárnej biológie na University of Sheffield. Chcel by sa špecializovať na syntetickú biológiu, biotechnológie a ich komercializáciu.

Napíš nám
Ján Maťaš, PSká na IT

Ján Maťaš

PSká na IT

Jano momentálne študuje informatiku a umelú inteligenciu na Imperial College v Londýne. Má rád počítače, programovanie, roboty, webové stránky a všetko čo s tým súvisí.

Napíš nám
Natália Petrovová, PSká na humanitné smery

Natália Petrovová

PSká na humanitné smery

Nasťa pochádza z Košíc. Svoje študovala vo Veľkej Británii a Francúzsku, kde sa venovala ekonómii, metodológii výskumu a európskym štúdiám. Pôsobila ako stážistka v Európskej komisii v Luxemburgu, kde momentálne pracuje ako konzultantka v oblasti Európských záležitostí.

Napíš nám
Ivana Recmanová, PSká na humanitné smery

Ivana Recmanová

PSká na humanitné smery

Ivana pochádza z Kladna, posledné dva roky strednej školy strávila na Mensa gymnáziu v Prahe. V súčasnosti študuje jazyk a kultúru na UCL.

Profil >

Napíš nám
Milan Urbaník, Otázky a humanitné PSká

Milan Urbaník

Otázky a humanitné PSká

Miňo odišiel do Anglicka po absolvovaní 5 ročného štúdia na španielskom bilingválnom gymnáziu v Žiline. Po roku štúdia Business Managementu na Kings College London sa rozhodol zmeniť univerzitu a teraz študuje odbor Philosophy, Politics and Economics na University College London.

Napíš nám
Ema Weissová, Otázky a PSká na prírododné vedy

Ema Weissová

Otázky a PSká na prírododné vedy

Ema ukončila strednú školu v programe IB Diploma na Gymnáziu Jura Hronca. Momentálne študuje biológiu a medzinárodný biznis na Universität Wien v Rakúsku.

Napíš nám
Lucia Zubaľová, Otázky a PSká na umelecké smery

Lucia Zubaľová

Otázky a PSká na umelecké smery

Lucia sa po roku na strednej škole v Toronte rozhodla prestúpiť na sixth form college v Londýne. Po jej ukončení začala študovať dejiny umenia na Courtauld Institute of Art. Zaujíma ju najmä stredo- a východoeurópske umenie.

Napíš nám