Príbehy českých a slovenských študentov

Pre inšpiráciu sme zhromaždili príbehy niekoľkých českých a slovenských študentov, ktorí úspešne študujú na top zahraničných univerzitách. Môžete tak zistiť, čo očakávať a ako pristupovať k výberu vysokej školy.


Martin Lukačišin

Molekulárna biochémia
Oxford

Martin pochádza z Levoče. Po viacerých medailách z predmetových olympiád a výborných akademických výsledkoch sa rozhodol pre Oxford. V lete 2011 absolvoval stáž v Zurichu.
Príbeh >


Vojtěch Havlíček

Fyzika
Imperial College London

Vojtěch začínal na malém gymnáziu v České Kamenici. Na poslední rok se rozhodl přestoupit na Gymnázium Christiana Dopplera v Praze, odkud už to byl jen malý krok na londýnskou Imperial College.
Príbeh >


Andrej Spielmann

Matematika a informatika
Oxford & EPF Lausanne

Andrej ukončil svoje bakalárske a magisterské štúdiá na University of Oxford, na ktorú bol prijatý z Gymnázia Grösslingová. Momentálne pokračuje v doktorantskom štúdiu vo Švajčiarsku.
Príbeh >


Ján Grnáč

Finančná ekonómia
Dundee, Hong Kong & Nottingham

Jano začínal na GAV v Leviciach. Zmaturoval na IB GJH v Bratislave. Momentálne študuje Financial Economics na University of Dundee.
Príbeh >


Zuzana Masárová

Matematika
Cambridge & Waterloo

Zuzana sa rozhodla pre Cambridge po roku na matfyze v Bratislave. V lete 2011 tu ukončila štúdium matematiky.
Príbeh >


Michal Rusnák

MA International Business
with Russian and Economics
Edinburgh

Michal pochádza z Martina. Absolvoval IB na strednej škole vo Fínsku. Momentálne študuje na univerzite v Edinburghu.
Príbeh >


Kristián Nagy

Informatika
Imperial College London

Kristián prišiel na Imperial z Gymnázia Jura Hronca. Dnes, po troch rokoch štúdia, má za sebou letné stáže v Deutsche Bank Londýne a ABB v Zurichu.
Príbeh >


Pavol Guričan

Matematika
Cambridge

Pavol sa na ceste za svojím snom najskôr rozhodol prestúpiť na IB na GJH. Odtiaľ sa dostal na slávnu Trinity College, kde študuje matematiku, ktorá ho zaujíma už od základnej školy.
Príbeh >